O pocite

Rozhovor s podstatou – Túžba srdca

máj 1, 2019

Čo to vlastne cítim, tú túžbu po niekom, alebo niečom v mojom srdci, čo to znamená ?

Že si nedávaš natoľko priestor, aby si túžbu seba mohol žiť, preto si tento priestor práve vytváraš. Nemal si ho pre seba vo svojom živote, preto si ani nemohol nič čo v srdci skutočne máš uložené ako vnútornú túžbu prežiť, zažiť, zdieľať. Nemohol si ju vidieť prejavenú v hmote. Mohol si ju len cítiť, ale dlhý čas si aj tento pocit vnútornej túžby prekrýval falšou a ilúziou o sebe.

Nesnaž sa dolovať v tom čo to znamená pocit. Burcuj v sebe túžbu cítiť sa v každom okamihu. Zdieľaj svoj pocit kde len môžeš. Nie hovoriť o pocite, ale zdieľaj pocit v tom čo žiješ, ako to žiješ, ako to cítiš, ako to vnímaš, aký svet vidíš cez pocit a čo v ňom nové cez pocit vidíš.

Ako sa mení tvoj svet pred očami, keď otváraš srdce. Ukážeš sebe a svojmu okoliu, ktoré za seba považuješ, aké je oko srdca dôležité pre človeka a aké sú oči človeka, jeho tela, len doplnkom k videniu srdcom.

Nemusíš nikoho presviedčať, aby šiel tvojou cestou, ani hovoriť prečo by sa tam kto a ako mal vydať, to nie je relevantné pre tvoj život ani prežitok. Len inšpiruj sebou, ako meníš pohľad na veci, ako sa vzdávaš chcenia robiť to čo ti diktuje tvoja myseľ. Ako dokážeš odovzdávať kontrolu nad sebou svojmu pocitu, svojmu srdcu. Ako cítiš kto skutočne si aj keď sa toho bojíš, lebo máš pocit za “ fagana “ čo v tebe vystrája , ktorému nerozumieš a stále chce niečo iné a zdanlivo nezmyselné a zdanlivo asymetrické.

Pritom len stačí v sebe objaviť ozajstnú symetriu stvorenia, ktorá nemá nič s linearitou ani postupnosťou, ani plánom s vytýčenými bodmi a ich výsledkami k dosiahnutiu.

To čo môžeš za seba robiť, je nechať sa totálne uniesť tým, ako asymetricky pre myseľ, začneš žiť svoj život. Ako zdanlivo chaoticky a nekontrolovane žiješ svoj život, ako sa necháš doslova uniesť pocitom , ktorý ta povedie na miesta a do situácii, kde nemôžeš inak len sa odovzdať tomu čo sa tam udeje, lebo budeš cítiť, že to je silnejšie než si ty tak ako sa chápeš. Že sa necháš “ prevalcovať “ pocitom, z pohľadu iného človeka, tak silno, že budeš možno vyzerať ako blázon či despota, ktorý nevie čo robí a vrhá sa do nebezpečenstiev v zmysle nestability, riskovania a odvahy.

Áno odvaha to je presne to o čo ide, tak ako ta navigovala aj tebe najbližšia bytosť, odvaha je to čo chce srdce, odvaha vykročiť a kráčať tam, kde to doposiaľ nikto nikdy nepreskúmal. A možno aj preskúmal, len o tom ty nemáš zmienku ani poznanie a pre teba je to nové, neznáme, nepreskúmané. Nové až bezhranične neuchopiteľné a to presne je pre teba život, vtedy sa cítiš živý a máš v sebe prebytok života, vášeň, ktorú ani nevieš a nechceš kontrolovať.

To nie je o riskovaní a bezhlavom sa vrhaní do situácii v štýle adrenalínu a nezodpovednosti. Práve naopak, v zmysle plného pochopenia, že také súvislosti a také situácie do ktorých sa necháš uniesť pocitom, sú plne zabezpečené samotným stvoriteľom, bohom, zdrojom, podstatou tak, že sám človek nedokáže vymyslieť bezpečnejšiu situáciu vo svojom živote.

Nemáš kam utiecť, ani sa kam stratiť, ani aký ďalší odpor vymyslieť, pokiaľ cítiš vo svojom srdci, že jediná tvoja voľba, cesta, rozhodnutie, možnosť je láska k sebe.

Preto všetky tie okolnosti okolo teba, kde je ti ukazovaná neláska, nechcenie, alebo zdanlivá láska od ľudí, ktorí chcú len tvoju pozornosť a energiu. Presne pre to, aby si našiel svoj stred, kde nie je ani potreba, ani pripútanosť, ani zmysel, len čistá láska k sebe a dovolenie si byť “ galaktickým bláznom “ ktorý prepustí pocit do takej miery, že sa stane bláznom pre svoj vlastný život,  bláznom s láskou ku všetkému živému, všetkému čo pochádza zo stredu, z počiatku a konca.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *