O pocite

Rozhovor s podstatou – Kontrola

marec 9, 2019

Čo môžem vedieť ku kontrole nad mojím životom ?

Je to neadekvátnosť tohto sveta, ktorý si prežívaš na sebe. Proste nechápeš podstatu života. Máš tendenciu prepúšťať len to čo ti dovoľujú tvoje nastavenia a tvoje nastavenia vychádzajú zo zažitého za obdobie tvojho života doteraz.

Ako môžeš chcieť pochopiť podstatu seba samého na úrovni, ktorá je nekonečná v možnostiach hmoty pre tento život, keď ani nechápeš čo si vlastne žil doteraz. To čo si žil nebola len kontrola, bola to úplná neznalosť súvislostí života. Išiel si vždy z bodu A do bodu B a to len na základe predstavy.

Všetko čo si konal bolo výlučne z predstavy o tom ako by mal tvoj život vyzerať. Predstava sama o sebe vychádza vždy iba z toho, čo si myslíš a to čo si myslíš vychádza výlučne z toho čo vidíš, počuješ.

Aj myseľ má svoju prítomnosť, no tá je len zdanlivou prítomnosťou v čase, ktorý je kombináciou minulosti a predstavy o budúcnosti. Teda v istom okamihu mysle sa rozhoduješ čo urobíš preto, aby sa v ďalšom momente stavu mysle realizoval výsledok tvojej predstavy.

Pokiaľ takto žiješ, nie je možné hovoriť o kontrole konania, lebo celý tento koncept ne-života je už od začiatku spustený kontrolou ako ideou, ktorá sa rozvíja tým ako sa stotožňuješ s mysľou a s tým čo chceš, po čom túžiš, aké máš vášne a predsavzatia. Takto samotnú kontrolu vidieť ani nemôžeš.

Keď prehliadneš to, že konáš z predstavy a chcenia niekam ísť, niečo dosiahnuť, mať niečo, potom sa dostaví stav uvedomenie, ktoré ti otvorí úplne nové možnosti pre život a uvedomíš si túto kontrolu v tvojom živote.

Otázka ale je, čo ďalej ? Znamená to, že potom už viem rozoznať, či niečo kontrolujem a čo vlastne kontrolujem ?

Nie, je to len počiatok toho, že si si vybral kontrolovať všetko v tvojom živote a že existuje ešte aj iná úroveň života, pravého života, lenže tá sa rozbaľuje až vtedy keď odovzdáš túto kontrolu.

A čo vlastne kontrolujem ?

Ne-život nie je kontrola, žitie z predstavy nie je kontrola, to je odovzdanie sa ilúzii toho, že niečo máš pod kontrolou, ale v skutočnosti nemáš, pretože žiješ na úrovni, kde sa deje niečo úplne odlišné od pravého života.

A viem vlastne čo je pravý život ? Viem aké má parametre ? Viem ako to vyzerá v pravom živote ?

Nevieš, preto sa ľahko dá skĺznuť späť do zažitého, aj keď už pocítiš , že už je po tých všetkých peripetiách vhodná a dobrá zmena v živote.

Len kam vlastne tú zmenu mám smerovať, keď poznám len ne-život predstavy ?

Zmenu si dovolíš len vtedy, keď odovzdáš kontrolu nad dianím.

Ale ako dokážem odovzdať kontrolu nad dianím, keď neviem čomu, komu túto kontrolu mám odovzdať ?

Nevieš a mysľou to nerozlúskaš, preto je jediná cesta čo môžeš spraviť, naučiť sa žiť z pocitu. Akonáhle sa necháš viesť pocitom, učíš sa odovzdávať kontrolu tomu, čo je pocitom samotným a keď rozvinieš konanie z pocitu, konáš tak zmenu v živote. To kam tieto zmeny vedú, už však nie je pod kontrolou mysle a samozrejme sa spolu s tým rúcajú predstavy, pretože život tak smeruje niekam, kam myseľ nedovidí, niekam kam myseľ nevie roztiahnuť svoju predstavu.

A viem vôbec čo sa celý čas snažím kontrolovať ?

Skúš si navnímať, prepustiť pocit z toho, čo tu celý čas touto kontrolou držíš od seba a prečo to naozaj od seba držíš. Tak pochopíš hlavný problém seba a svojej prirodzenosti, ktorú tu do prežitku neprepúšťaš v takej miere v akej si to sem prišiel prežiť. Pochopíš ale aj to, čo sa deje okolo teba a prečo sa to naozaj deje. Akým prínsom to môže pre teba byť, keď to začneš nie len chápať a rozumieť tomu, ale keď si to konečne uvedomíš cez pocit, cez precítenie pravdy, ktorá sa v tom pre teba celý čas skrýva.


Ako spoznať svoju prítomnosť a jeho okamih, svoj vlastný pocit zo seba a spôsoby ako sa nechať ním viesť a navigovať životom k vlastnej spokojnosti ukazujem na mojom kurzeOkamih prítomnosti „ .

Kto sa chce zoznámiť s pocitom a inšpirovať sa svojou prítomnosťou, toho rád uvidím na stretnutí “ Zoznám sa so sovjím pocitom “ .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *