Okolo mňa

Tento mini projekt mal byť pôvodne herbárom rastlín ktoré nepoznám, alebo chcem spoznať viac, aby som vedel ako ich je možné pre svoj život používať a lepšie ich pochopiť. Začal som tieto predĺžené ruky stvoriteľa pozorovať len tak zo záujmu kvôli farbám a spočiatku kvôli prínosu ako liečiviek. Popri tom som si všimol, čo všetko po týchto zelených stvoreniach lozí, tak som to začal pozorovať aj to. Nie že by som to nikdy pred tým nevidel, no nikdy som to nepozoroval, nedal som tomu priestor v mojej prítomnosti. Nakoniec som však zistil, že pravým dôvodom, prečo sa o rastlinky a bylinky zaujímam a sledujem kadejaké tvory okolo je, že ma vlastne týmto záujmom kotvia do prítomnosti. Že sa tak začínam zaujímať nie len o prírodu, ale celkovo ma vťahujú do prostredia okolo mňa a konečne sa vo svojom živote začínam pozerať pod svoje vlastné nohy a rozhliadať sa aj v mojom blízkom okolí. Vraciam sa tak z neustáleho premýšľania nad minulosťou a budúcnosťou do svojej prítomnosti, do svojho života a hlavne prestávam byť tým nevšímavým dilinom :-).

Takže “ Okolo mňa “ / pôvodne Pod nohami / je môj aktuálny projekt, moje nové hobby ako si všímať svoj vlastný život a byť v ňom prítomný. Zatiaľ som založil sekciu rastlinky a bylinky a sám som zvedavý, kam ma to všade povláči vo vlastnom živote, ktorý som tak akosi „fakoval“ doteraz a hral hru predstáv a ilúzii o sebe  🙂 .

To o čom píšem, je to čo som sám videl, čo ma zaujalo, naviedol ma k tomu pocit, intuícia, zhoda „náhod “ , proste som nemohol odolať, dal som tomu pozornosť a trochu to preskúmal, čo to je a čo ma to môže naučiť o mojom živote, mne. Mojim zámerom nie je dávať tu zoznamy toho čo vo svete okolo mňa existuje , ale to čo vnímam, vidím v priestore v ktorom sa pohybujem a čo ma v ňom zaujíma. Tiež to čo som si sám navnímal, zistil, vyskúmal a cítim, že sa s tým chcem podeliť, alebo to vyskúmali iní ľudia a so mnou to natoľko rezonovalo, že som si to dočasne zapožičal za svoje, kým nezmením názor, pohľad, alebo nezískam nové uvedomenie, pochopenie veci.

Zatiaľ ide o projekt mimo domenovu lokalitu , takže len cez odkaz TU